Kim jest Filipek? Jak się nazywa, wzrost, freestyle i koncerty 2023

Większość z Was na pewno zna lub chociaż kojarzy Filipka. Słynie on z dobrego freestyle, a na jego WBW przychodzą tłumy. Ludzie znają także Filipka nie tylko z dobrego rapu czy WBW, ale także z walk na Fame MMA.

Na naszym Facebooku możecie znaleźć konkurs, a do wygrania dwa bilety na koncert Filipka! Kliknij tutaj.

Filipek – Imię i Nazwisko

Wielu z Was może się domyślić jak Filipek naprawdę ma na imię, trudne to nie jest. Częściej mylony jest Mata (większość osób myśli, że nazywa się Mateusz, a ma na imię Michał). Raper Filipek naprawdę nazywa się Filip Marcinek i pochodzi z Milicza, o którym z resztą często nawija w swoich tekstach.

Jak zaczęła się jego przygoda? WBW i freestyle

Filipek na dziś dzień ma 27 lat, urodził się w 1995 roku. Jak na swój wiek osiągnął naprawdę wiele. Jest dwukrotnym zwycięzcom WBS, trzykrotnym Walki o Południe, a w 2015 roku wygrał WBW, a także dwa razy zajął on trzecie miejsce.

W 2014 roku wydał mixtape “Novum – czyli jak zrobić mixtape bez słabej linijki“. Nagrał go w Stodo Records. Rok później wydał już swoją płytę “Beletrystyka“. Ale spory sukces odniósł wydając album “Fifi. Rozdział dwudziesty” – miał wtedy 20 lat.

Kojarzycie “Płyta Dekady 3” od Filipka i Bobera? No to w 2016 roku wydał płytę z Edziem pt “Płyta dekady”. Ale dzięki jakiej piosence Filipek zyskał ogromną sławę? Na pewno przez “Dementora” od Tymka i Filipka, ale także przez: “Endorfina“, “Idealista” oraz “No make up“. Do dziś pamiętam słowa i bity tych numerów. Filipek współpracuje z labelem Quequality od dłuższego czasu, jest jednym z najpopularniejszych (zaraz po już “nieistniejącym” Quebo) raperów tego labelu.

Filipek – wzrost

Jak to rapują inni dissując Filipka, jest “Karakanem”. Nie jest najwyższy, ale niski też jakoś bardzo nie jest, Filipek ma około 170 cm wzrostu, a na Fame MMA startował z wagą 70 kg.

Trasa koncertowa Filipka w 2023?

Trasa koncertowa Filipka zaczyna się już 9.03 w Krakowie, w klubie Studio.

Kolejne koncerty możemy znaleźć m.in. w Lublinie, Sopocie, Katowicach i Warszawie. W tym wpisie możecie znaleźć wszystkie koncerty Filipka w 2023 roku oraz linki do biletów, których ceny są za nawet 49 zł za wejściówkę.