Nypel opuszcza SBM i oskarża wytwórnię?

Nypel wyrzucony z SBM? “SB Mafia to złodzieje”

Dzisiaj czyli 13.02.2024 na Instastory młodego rapera Nypel mogliśmy zobaczyć screeny rozmów oraz posty w których pisze “sb mafia to złodzieje”.

Zarzuca on wytwórni SBM że kontrakty, które dostają młodzi twórcy są bardzo źle zrobione.

Również raper Mata już jakiś czas temu wydał swój numer “GiEwOnT”. Nawiązał do sytuacji SBM, gdzie rapował na temat sytuacji odejścia z labelu: “Dotrzymałem z nimi umowy, mój kontrakt dla młodych będzie w c**j lepiej zrobiony“.

Na ten moment trwa walka między SBM a Nyplem, na.. instastory. Nypel zarzuca brak komunikacji ze strony SBM przez co nie mógł wydawać swoich piosenek według swojego uznania oraz że miałby wydawać swoje pieniądze, by móc zrealizować numery.

SBM odpowiedziało oczywiście na te doniesienia, jednak z mniejszego profilu SBM Starter. Oskarżenia nie lecą jednak w kierunku Solara czy Białasa, a w stronę Bartka Czarkowskiego czyli Dyrektora Operacyjnego SBM.

Pytanie, czy takie sytuacje w ogóle powinny mieć miejsce? Czy takie sprawy nie powinny być załatwiane między nimi poza social mediami?

Nypel zarzuca, że kontrakty w SBM nie są dobrze zrobione i współpraca z nimi kuleje. Coby jednak nie było, SBM Starter dało kontrakt Nypelowi, którego przecież nie musiał podpisywać. Jednak to Nypel zawdzięcza swoją sławę między innymi SBM’owi.

Nypel opublikował piosenkę na swoim kanale na YouTube, w którym rapuje:

Wj*bali mnie w jakieś kontrakty, nie mogę wydawać piosenek.
Ta wytwórnia się powinna nazywać złodziej. Już nie wiem czy to jest Solara, Wojtka czy chj wie kogo. Zaj*bali mi pieniądze i grożą mi jakimś sądem.

Oczywiście na profilach młodego rapera już nie znajdziemy oznaczeń do SBM.

Nypel twierdzi, że “Uwolnienie o którym mówią (czyli to że mogę wydawać piosenki) zabiera mi 65% z każdej współpracy przez 3 lata”. Jednak musimy nadmienić, że to SBM wypromowało młodego rapera, więc tak jak z każdą inną marką, brane procenty za wypromowanie takiej osoby, to raczej standardowe działanie.

Nypel podkreśla, że jego tata podpisał dla niego kontrakt, ponieważ “był to jego jedyny sens życia i chęć zmiany świata”.

Po wielu story ze strony Nypla mogliśmy zobaczyć prześmiewczą odpowiedź na profilu SBM Starter: