Kim jest Taco Hemingway - Filip Szcześniak?

Taco Hemingway – Koncerty, wiek, wzrost, dziewczyna

Taco Hemingway – jak nazywa się naprawdę?

Nie trzeba być wielkim fanem Taco, żeby wiedzieć jak się nazywa. Taco Hemingway nazywa się Filip Tadeusz Szcześniak. Zgaduję, że już to gdzieś słyszałeś.

Trochę o życiu Taco Hemingwaya – Filipa Szcześniaka

Filip urodził się w Kairze w 1990 roku 29 lipca. Jak sami możemy się dowiedzieć z jego nuty “Żywot“:

Dla tych, którzy tak koniecznie chcą biografii…
Szcześniak, ’90. Miejsce urodzenia? Kair
Małżeństwo rodziców? Legło w dwa tysiące czwartym

Filip przeprowadził się z rodzicami do Chin w wieku 2 lat, tam uczęszczał do przedszkola, ale było mu bardzo ciężko ze względu na język i kulturę. Mieszkał ze swoją dziewczyną w Londynie, ale rozstali się.

Filip bardzo dobrze mówi po polsku i angielsku. Ma także siostrę o pięć lat starszą. Ale to jego ojciec zaraził go pasją do rapu. Z tego co udało nam się oszacować, to kariera Filipa mocno wyszybowała w górę przez numer “6 zer” z Umowy o dzieło, a także “Następna stacja” z tego samego albumu. Potem każda nuta wydana przez Taco generowała dość spore liczby.

Koncerty Taco Hemingway 2023?

Czy w 2023 odbędą się koncerty Taco Hemingwaya? W internecie ciężko jest znaleźć jakiekolwiek informacje. Z naszych źródeł wynika, że Taco Hemingway nie będzie miał koncertów w 2023 roku.

Albumy Taco Hemingway

Young Hems – angielski album

Pierwszy album Taco Hemingwaya to “Young Hems” wydany w 2013 roku we własnym nakładzie. Był to jego pierwszy album, to anglojęzyczny album Taco Hemingwaya.

4 polskie albumy – niesamowity klimat i historia

Taco Hemingway w 2015 wydał album “Trójkąt warszawki“, który zdecydowanie jest genialnym albumem. Wcześniej Taco także po angielsku. Uważam, że ten album jest naprawdę bardzo dobrym albumem i często do niego wracam. Kolejnym, równie dobrym albumem jest “Umowa o dzieło” wydana także w 2015 roku, a następnie “Marmur” już w 2016.

Te 3 albumy są niezwykle dobre, kiedy dobrze się ich posłucha, można usłyszeć niesamowitą historię związaną z tajemniczym Piotrem i kobietą, którą Filip darzył uczuciem. Często wyszukiwanym blendem jego piosenek jest “Gdybyś nie istniała” zrobione z tekstu z piosenki “Marsz, marsz” z trójkąta warszawskiego. Osobiście uważam, że blend niesamowity, wzruszający i idealny na gorsze dni, żeby jeszcze bardziej pogłębić nas w smutku.

W 2016 roku wydany został także “Wosk” w sześcioma numerami. Wosk został zrobiony przez przypadek, był “efektem ubocznym” tworzenia albumu “Marmur“.

Szprycer, Soma i Cafe Belga (Fiji)

W 2017 roku wychodzi kolejny album – “Szprycer“. Tutaj nie mogło być inaczej – fani pokochali tę płytę, sprzedawała się bardzo, bardzo dobrze. Hitem albumu stały się “Nostalgia” oraz “Chodź“.

Ale już w 2018 roku wychodzi kolejny, niesamowity album, nie od Taco Hemingwaya, ale od Taconafide – duetu Taco Hemingwaya i Quebonafide. Nosił nazwę “Soma 0,5 mg“, a kolejna część to “Soma 0,25 mg” Album ten po prostu rozwalił wszystko. Na ten czas, był to jeden z lepszych albumów, a największą furrorę zrobiły “Kryptowaluty” oraz… “Tamagotchi” (osiągnęło 46 mln odtworzeń na Spotify).

W tym samym roku pojawia się “Cafe Belga” – album, który nie zrobił jakiegoś ogromnego rozgłosu, ale numer “Fiji” z tego krążka wyszedł naprawdę bardzo dobrze (34 mln na Spotify).

Pocztówka, Jarmark i Europa

Można powiedzieć, że od 2019 roku przyszła nowa era Taco, nowa generacja. W tym roku dostaliśmy płytę “Pocztówka z WWa, Lato ’19“. Album niesamowity, właściwie jak każdy album od Filipa. Generował potężne liczby na Spotify i YouTube. Najpopularniejszy okazał się był kawałek “W piątki leżę w wannie” z Dawidem Podsiadło (46 mln na Spotify).

Rok 2020 i “Jarmark” wraz z “Europa“. Słuchałem chyba 200 razy całe albumy. Przekaz bardzo trafny, wystarczy się dobrze wsłuchać i zrozumieć, o co chodzi. Z tych dwóch albumów najpopularniejszy okazał się być “Polskie Tango” prod. Lanek – na YouTube 37 mln, Spotify 42 mln.

Taco Hemingway i 2020

Filip Szcześniak w Asfalt Records był dość długi czas, ale po jakimś czasie zmienił wydawnictwo na Taco Corp, a następnie na 2020 label. To właśnie Taco Hemingway jest założycielem wytwórni 2020.

Taco Hemingway wzrost

Taco Hemingway ma 181 cm wzrostu.

Taco Hemingway wiek – ile ma lat Filip Szcześniak?

Taco Hemingway urodził się 29 lipca 1990 roku, czyli w tym roku ma 33 lata.

Taco Hemingway dziewczyna – czy ma kogoś?

Z naszych informacji wynika, że od 2018 roku Filip Szcześniak jest w związku z Igą Lis. Z poprzednią dziewczyną mieszkał w Londynie, ale niestety nie wyszedł im związek i się musieli rozstać.

Instagram Taco Hemingway

Instagram Taco Hemingwaya, to po prostu @tacohemingway, nie trzeba wybitnie rozmyślać nad jego nickiem na Instagramie, jak u niektórych raperów.